•   Poniedziałek, 25 września 2023

Holika Holika: skuteczna ochrona przeciwsłoneczna

Holika Holika jest koreańską marką kosmetyczną, która cieszy się ogromną popularnością na polskim rynku, a niektóre jej produkty, stały się prawdziwymi bestsellerami i od kilku sezonów nieprzerwanie królują w branży beauty. W trakcie słonecznych i gorących miesięcy szczególnie pożądane są kosmetyki zawierające SPF 50. Ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle ważna dla skóry, bowiem promienie słoneczne – zwłaszcza w nadmiarze – mogą doprowadzić do wielu niechcianych konsekwencji, m.in. przebarwień, chorób skórnych czy przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Przez cały rok, ale w szczególności wiosną oraz latem, należy używać kosmetyków z SPF – im wyższe, tym wyższy poziom ochrony.

Holika Holika – zabezpiecz skórę przed słońcem!

Holika Holika, jak już zostało wspomniane, jest jedną z najpopularniejszych marek azjatyckiej pielęgnacji. Najwyższej jakości składniki, zamknięte w nowoczesnych formułach, dają gwarancję pielęgnacji na najwyższym poziomie.

Brand szczególną uwagę przywiązuje do ochrony skóry, dlatego preparaty stanowią kompozycję upiększającą, pielęgnującą oraz ochronną – nie brakuje w nich substancji, które dbają o utrzymanie równowagi oraz dobrej kondycji.

Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się produkty zawierające wysokie i stabilne filtry przeciwsłoneczne, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych (UVA, UVB i UVC), m.in. przebarwieniami, oparzeniami czy fotostarzeniem.

Na kosmetykach warto więc poszukiwania oznaczenia SPF (Sun Protecting Factor), które określa poziom ochrony przeciwsłonecznej przed promieniowaniem UVB. Niską ochronę zapewnią kosmetyki SPF 6 czy 10, średnią – SPF 15, 20 i 25, wysoką SPF 30 i 50, a bardzo wysoką ochroną zagwarantują produkty SPF 50+.

Holika Holika SPF – filtry przeciwsłoneczne dla zdrowia skóry

Marka Holika Holika oferuje mnóstwo różnorodnych kosmetyków z wysokim filtrem, które odpowiednio zabezpieczą skórę podczas ekspozycji na słońce. Oczywiście, należy pamiętać, że samo zastosowanie kosmetyku nie wystarczy – najważniejsze jest zachowanie umiaru i rozsądku podczas kąpieli słonecznych.

Jednym z najpopularniejszych produktów brandu jest Holika Holika Aloe Waterproof Sun Gel SPF 50+, czyli specjalistyczny krem przeciwsłoneczny do pielęgnacji twarzy oraz ciała. Bazuje na wysokim i stabilnym filtrze przeciwsłonecznym SPF50PA++++, który doskonale zabezpiecza skórę przed promieniami UVA oraz UVB.

Zaletą produktu jest jego wodoodporna formuła, która gwarantuje długotrwała ochronę – nawet podczas kąpieli w wodzie. Kosmetyk ma kremowo-żelową konsystencję i lekką formułę – bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu.

Z myślą o skórze twarzy powstał natomiast tonujący krem przeciwsłoneczny Holika Holika Make Up Sun Cream, zawierający wysoki filtr UV SPF50PA++++. Kosmetyk ujednolica koloryt cery, niweluje niedoskonałości i drobne przebarwienia, a w efekcie skóra wygląda promiennie i świeżo.

W składzie kosmetyku można odnaleźć wyjątkowe, naturalne substancje, które nawilżają, odżywiają, ale też łagodzą i niwelują podrażnienia. Są to m.in. kwas hialuronowy, aloe vera, wąkrota azjatycka, czy ekstrakty z pomidora, grejpfruta, pomarańczy, arbuza, papai i moreli.

Ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowia skóry – promieniowanie ultrafioletowe może naprawdę znacząco zaszkodzić jej kondycji, dlatego wybierając kosmetyki, warto sięgnąć po te, które zawierają wysokie filtry UV, a tym samym uchronią ją chociażby przed przebarwieniami, plamami, oparzeniami, rumieniami, ale i groźnymi chorobami.

Zobacz również