•   Poniedziałek, 25 września 2023

Jak malować oczy kredką żeby je powiększyć?

Kredka do oczu to kosmetyk, który musi się znaleźć w każdej kobiecej kosmetyczce. Miłośniczki makijażu wiedzą, że odpowiednio dobrana kredka to narzędzie do zadań specjalnych. Pomaga malować brwi, oczy i usta. Zastanawiasz się jak malować oczy kredką żeby je powiększyć? Podpowiadamy co zrobić, by stworzyć perfekcyjny makijaż. 

Jak malować oczy kredką żeby je powiększyć? Zacznij od wyboru kredki

W drogeriach stacjonarnych i sklepach internetowych z kosmetykami roi się od różnego rodzaju kredek do makijażu. Dostępne są obecnie kredki do brwi, oczu, ust i paznokci. W zależności od modelu różnią się one m.in zakończeniem (pędzelkiem, grzebykiem, rysikiem). Wybór odpowiedniego akcesorium zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych preferencji. 

Jeśli chodzi o rodzaje kredek do oczu, to dzielimy je na miękkie i twarde. Wybór najlepszej zależy od rodzaju kreski, jaką chcemy wykonać. Miękka kredka nadaje się do tworzenia kreski na górnej powiece i na tzw. linii wodnej oka. Miękka kredka sprawdzi się również jako baza do rozcierania cieni. Twardą kreskę można wykorzystać do stworzenia cienkiej i ostrzejszej kreski. Pomaga stworzyć subtelniejszy makijaż. 

Jaki kolor kredki dobrać do koloru oczu?

Zastanawiasz się jak malować oczy kredką żeby je powiększyć? Najpierw należy wybrać odpowiednią kredkę. Najpopularniejszą i najbardziej uniwersalną jest ta w kolorze czarnym. Czarna kreska pasuje praktycznie do każdego rodzaju makijażu i typu urody. Warto jednak pamiętać o tym, że kolor kredki można bezpośrednio dobrać do koloru oczu:

  • Oczy niebieskie – tutaj sprawdzą się kredki w odcieniach szarości i brązów. Doświadczone miłośniczki makijażu mogą również poeksperymentować z odcieniami fioletu.
  • Oczy piwne – taki odcień oczu dobrze będzie wyglądać na tle ciemnej kreski. Tutaj sprawdzą się czarne i brązowe kredki.
  • Oczy zielone – tutaj sprawdzą się kredki w kolorze grafitowym lub czekoladowym. Dobrym połączeniem jest także purpura i śliwka.
  • Oczy szare – czerń, grafit i ciepły brąz to odpowiednie kolory sprawdzające się przy makijażu z szarymi oczami.
  • Oczy brązowe – w tym przypadku warto stosować podobne odcienie kredek jak w przypadku oczu piwnych.

Ciekawostką jest to, że blondynki mogą wykorzystywać w makijażu praktycznie każdy kolor kredki. Najczęściej wybierają jednak czarne lub brązowe, które idealnie pasują do jasnego koloru włosów. Czarna kreska nadaje się idealnie do blendowania i sprawia, że makijaż jest ostrzejszy.

Jak malować oczy kredką żeby je powiększyć? Czas na kocie oko i białą kredkę na linii wodnej

Poprawnie wykonany makijaż powiększający oczy wygląda bajecznie. By stylizacja była perfekcyjna należy pamiętać o tym, by nie prowadzić kreski dookoła górnej i dolnej powieki. Najpoważniejszym błędem popełnianym przez kobiety jest malowanie linii wodnej dolnej powieki z wykorzystaniem czarne kredki. Taki zabieg jeszcze bardziej zmniejsza oko. Tworząc makijaż małych oczu należy linie wodną nanosić jasną kredką. Do tego warto pomalować zewnętrzny kącik dolnej powieki ciemnym cieniem – w ten sposób możemy uzyskać efekt "otwartego oka", które optycznie powiększa oko. 

Co w przypadku eyelinera? Stosując na górnej powiece eyeliner, należy kreskę poprowadzić nieco bardziej do góry, poza krawędź zewnętrznego kącika. W ten sposób tworzymy tzw. “kocie oko”, które powiększa oko i nadaje spojrzeniu niezwykłej subtelności. Stylizując dolną powiekę należy pamiętać o pewnych zasadach. Na wewnętrzny kącik oka należy nakładać kolor jaśniejszy niż na kącik zewnętrzny. Dodatkowo na dolnej powiece należy unikać ciemnych kresek.

Zobacz również