•   Poniedziałek, 25 września 2023

Odżywki Anwen – pielęgnacja w zgodzie z porowatością włosów

Marka Anwen od lat cieszy się ogromną popularnością wśród "włosomaniaczek". Świadome podejście do pielęgnacji pozwala znaleźć najlepsze kosmetyki, które zadbają o zdrowy i piękny wygląd każdego rodzaju włosów. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze odżywki Anwen i przekonamy Was dlaczego warto postawić na w pełni świadome wybory produktów kosmetycznych.

Świadoma pielęgnacja z Anwen – co to jest?

Anwen przekonuje, że tylko dobór odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, zapewnia najlepsze efekty. Przed wyborem kosmetyków, warto zwrócić uwagę nad tym, jakie mamy włosy. Już po tym pierwszym kroku możemy skutecznie odkryć ich potrzeby i zastosować odpowiednie preparaty.

Typów włosów jest wiele. Wpływ na ich kondycją mają nie tylko geny, ale także zabiegi pielęgnacyjne, odżywianie, farbowanie, suszenie, prostowanie, warunki atmosferyczne, a nawet woda, którą używamy do mycia. Najprostszy podział włosów to pogrupowanie ich na: proste, falowane, kręcone, grube, cienkie, rzadkie i gęste. Anwen zaznacza, że istnieje również inne kryterium określania typów włosów. Co to jest porowatość? Porowatość to nic innego jak stopień odchylenia łusek na powierzchni. Często jest to cecha genetyczna, która ma również związek ze sposobem pielęgnacji włosów i zabiegami pielęgnacyjnymi. Warto tutaj zaznaczyć, że powierzchnia włosa pokryta jest drobnymi łuskami, które zbudowane są z cysteiny oraz kwasów tłuszczowych – jest to zewnętrzna, ochronna warstwa włosów. W zależności od stopnia rozchylenia łusek wyróżniamy włosy:

  • Niskoporowate – łuska włosa ciasno przylega do kory włosa. Łuski są ułożone regularne i nie wymagają one aż tak bogatej i kompleksowej pielęgnacji. Włosy niskoporowate bardzo łatwo obciążyć. Nieodpowiednia pielęgnacja może znacząco pogorszyć ich kondycję.
  • Średnioporowate – są to włosy, których wysoka porowatość została zredukowana dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Włosy średnioporowate dobrze reagują na wszelkiego rodzaju olejki od średnich cząstkach jak np. Kwasy omega 7, 9. Często są to włosy falowane, niezbyt suche i szorstkie.
  • Wysokoporowate – mają nieregularnie rozmieszczone łuski, które łatwo reagują na wszelkie zmiany temperatury i wilgotności powierzchnia. Oznacza to, że włosy są narażone na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie różnych substancji. Brak odpowiedniej pielęgnacji sprawia, że będą się puszyć, staną się szorstkie i matowe.

Odżywki Anwen w zestawie – co wybrać?

Wbrew pozorom pielęgnacja włosów nie jest kosztowna. Sprawdź odżywki Anwen w promocji i dobierz specjalnie skomponowany zestaw kosmetyków, który kompleksowo zadba o każdy rodzaj włosów. W ofercie znaleźć można m.in:

Zestaw odżywek do niskiej porowatości – składa się on z wegańskiej odżywki proteinowej Zielona herbata, odżywki Emolientowej Akacja oraz Odżywki Nawiżającej Bez. Każdy z tych produktów zawiera odpowiednią ilość naturalnych składników, które m.in. chronią włosy przed zanieczyszczeniami środowiska, nadają objętości oraz sprawiają, że włosy są nawilżone, błyszczące i bardziej sprężyste.

Zestaw odżywek do średniej porowatości – zestaw składa się z Odżywki Proteinowej Magnolia, Odżywki Emolientowej Irys oraz Odżywki Nawilżającej Bez. Kosmetyki to klucz do pięknych włosów z zachowaniem tzw. równowagi PEH. Regularne stosowanie sprawia, że włosy stają się gładkie, lejące, błyszczące. Siła humektantów odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia, a moc emolientów poprawia ich kondycję i uelastycznia.

Zestaw do wysokiej porowatości – to starannie skomponowane proporcje protein, emolientów i humektantów, które sprawdzą się w codziennej pielęgnacji. Zestaw zawiera proteinową, emolientową i nawilżającą odżywkę, które nie tylko charakteryzują się niesamowitym działaniem pielęgnacyjnym. Kosmetyki zachwycają zapachem i wprowadzą Cię w przyjemny nastrój podczas "włosowego spa".

Zobacz również