•   Poniedziałek, 25 września 2023

Wydobycie skrętu włosów — jak to zrobić?

Wydobycie skrętu włosów naturalnymi sposobami lub za pomocą kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych to prosta droga, by diametralnie odmienić swój wizerunek. Jak zrobić to poprawnie? Postaw na piękne włosy każdego dnia i stwórz wymarzoną fryzurę.

Dlaczego wydobycie skrętu włosów jest tak ważne?

Każda kobieta chce wyglądać jak milion dolarów, a dopełnieniem każdej stylizacji jest piękna fryzura. Niestety czasem pomimo wielu chęci, włosy nie wyglądają tak, jakbyśmy chciały. Często się puszą, trudno je ułożyć i bywają przesuszone. Te objawy to znak, że być może trzeba je podkręcić. Wydobycie skrętu włosów to przepis na niesamowicie romantyczną i kobiecą fryzurę. By jednak zrobić to sprawnie, warto zastosować się do kilka wskazówek. 

Wydobycie skrętu włosów — na czym to polega?

Wydobycie skrętu włosów polega na dokładnym określeniu typu włosów, które ze względu na swoje uwarunkowania genetyczne wykazują tendencję do falowania i kręcenia się. Zastosowanie odpowiednich zabiegów stylizacyjnych oraz użycie kosmetyków pozwala „podkręcić” fryzurę i sprawić, że wyrazista forma i oszałamiający efekt utrzymuje się przed długi czas. 

Wiele kobiet marzy o pięknych, bujnych falach, ale uważa, że ich włosy nie mają do tego predyspozycji. W rzeczywistości może okazać się, że jest zupełnie inaczej. Posiadaczki prostych włosów nie wyobrażają sobie życia bez lokówki i prostownicy. Okazuje się jednak, że czasem wystarczy kilka zabiegów, by pasma skręcały się i tworzyły niesamowitą fryzurę. 

Z jakimi kosmetykami możliwe jest wydobycie skrętu włosów?

Na rynku dostępne są kosmetyki, które pomogą uzyskać wymarzony skręt. Jednak przed aplikacją jakiegokolwiek preparatu warto wykonać tzw. final wash. To zabieg, który „resetuje” włosy i przygotowuje je na przyjęcie kosmetyków. 

Na początek sięgnij po mocno oczyszczający szampon, który skutecznie oczyści włosy i skórę głowy. Popularnością cieszą się tzw. rypacze, zawierające składniki, które skutecznie zastępują chemiczne składniki SLS, SLES. Jeśli preferujesz delikatniejsze środki, to sięgnij po odżywki — to kosmetyki, które wręcz kochają pukle i loki. 

W kolejnym kroku warto wykorzystać emolientową odżywkę — chcąc wydobyć skręt włosów, kluczowe jest wygładzenia i uelastycznienie. Odżywka bez spłukiwania sprawdzi się idealnie. Ostatnim kosmetykiem, który warto wykorzystać, jest preparat, który nada lokom kształt i utrwali je na wiele godzin. Skręt włosów można nadać np. żelem do włosów, aktywatorem w kremie, pianką do włosów lub profesjonalnym lakierem. Pamiętaj, że każde włosy są inne i nie zawsze to, co sprawdza się u Twojej przyjaciółki, będzie pasował Tobie. 

Wydobycie skrętów włosów — instrukcja krok po kroku

Krok 1. Umyj i zregeneruj włosy — umyj włosy metodą OMO, rozczesz je na mokro i nałóż odżywkę. Warto zastosować grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.
Krok 2. Ugniatanie — nałóż odżywkę emolientową bez spłukiwania na dłonie i rozprowadź na pasmach. Wykonaj ugniatające ruchy w kierunku głowy. W razie potrzeby odciśnij nadmiar wody z wilgotnych włosów. 
Krok 3. Układanie — nałóż wybrany stylizator na dłonie i rozetrzyj na pasmach. Ugniataj kosmyki tak, by otrzymać oczekiwany skręt włosa.
Krok 4. Suszenie — do suszenia wykorzystaj suszarkę z dyfuzorem lub pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia. Dyfuzor suszarki sprawia, że loki zyskają lepszy kształt, a chłodny strumień powietrza odpowiednio podkreśli skręt. 
Krok 5. Wykończ fryzurę — wykorzystaj do tego ulubiony olejek lub serum do włosów. To sprawi, że włosy staną się miękkie i delikatne.

Zobacz również